Anunt important referitor la sesiunea C – ani non terminali si sesiunea D – ani terminali

Actualizat: July 12th, 2019 la 11:29 am

In conformitate cu decizia conducerii PFC din data de 9 iulie 2019, studentii aflati in prezent in anii II licenta si I master trebuie sa respecte cerinta referitoare la numarul minim de credite necesare promovarii in anii terminali:
Ciclul de studii de LICENTA – pentru a trece din anul II in anul III SUNT NECESARE 90 DE CREDITE.
Ciclul de studii de MASTER – pentru a trece din anul I in anul II SUNT NECESARE 30 DE CREDITE
Toti studentii interesati sunt invitati sa depuna cereri de reexaminare in sesiunea C din septembrie.
Studentii au dreptul la 3 prezentari gratuite pentru examenele restante, ulterior platesc reexaminarea conform regulamentului. Taxa reexaminare 100 lei.
Sesiunea C va avea loc in intervalul – 04.09.2019-15.09.2019

IMPORTANT – Studentii din anii terminali (care au parcurs anul III – licenta respectiv anul II – master, si nu au absolvit). Pentru studentii din anii terminali s-a aprobat si organizat sesiunea D.
Sesiunea D va avea loc in intervalul – 5 – 7 septembrie.
Toti studenti interesati sunt invitati sa depuna cereri de reexaminare, in perioada 10 -24 iulie 2019 la secretariatul facultații.
Cererile de reexaminare trebuie insotite de dovada platii taxei de reexaminare care este, in cazul sesiunii D, 150 lei.
Descarcă cererea pentru sesiunea D.

Cererile pot fi aduse la secretariat sau trimise pe e-mail la: petru.virciorovan@e-uvt.rolidia.nica@e-uvt.romihaela.sabau@e-uvt.ro.