Rezultatele Concursului național de eseuri pentru liceeni “Europa prin ochii mei” – ediția a 4-a, 2017

Actualizat: May 16th, 2017 la 09:09 am

Update.16.05.2017 Premierea Concursului Europa prin ochii mei, ediția a 4-a a avut loc în 15.05.2017, în cadrul Cursului deschis de Administrație publică, cu studenții anului 1 RISE, SP, AP avându-l drept invitat pe prefectul de Timiș Mircea Băcală.
*Cursul deschis a devenit o tradiție a disciplinei Administrație publică, avându-i drept invitați, în ultimii trei ani, pe diverși reprezentanți ai administarției publice locale și teritoriale (Primarul Timișoarei, în 2016, reprezentanți ai serviciilor publice deconcentrate ale județului, funcționari ai Primăriei Timișoara, 2015,2014).

În urma evaluării lucrărilor primite, au fost stabilite următoarele rezultate:

Premiul I
Bistreanu Maria Teodora, Colegiul Național Spiru Haret Tg. Jiu – 10.00
Toma Paul, Liceul Tehnologic Jimbolia – 10.00
Premiul II
Stănescu Bianca Mădălina, Colegiul Tehnic Mătăsari, Gorj – 9.58
Premiul III
Mateaş Denis-Michael, Liceul Tehnologic Jimbolia – 9.16
Mențiune
Moraru Lia-Silvia, Colegiul Național C.D.Loga Timișoara – 8.50
Sorincau Patricia, Colegiul Național Bănățean, Timisoara – 8.00
Guinea Paula, Colegiul National Gheorghe Tătărescu – Rovinari – 6.00

Toți cei care au obținut Premii/Mențiuni sunt invitați la ceremonia de premiere care va avea loc LUNI, 15 mai 2017, începnd cu ora 13.00, în amfiteatrul A03 (parter) al Universității de Vest din Timișoara (Bd. V. Pîrvan nr.4). Vă rugăm să confirmați participarea la ceremonie la concurs.europa@e-uvt.ro. Felicitări și vă așteptăm la Universitatea de Vest din Timișoara!

Comisia de corectură:
Dana Țurcanu, Președinte Asociația Studenților PFC